BASIN AÇIKLAMASI
Kategori
:Genel
Yazar :Günider
Tarih :16/7/2016
Okunma Sayısı :1131

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneğinden Darbe Teşebbüsüne Karşı Açıklama

15 Temmuz 2016 tarihinde teşebbüs edilen ve doğrudan devletimizi, demokrasimizi,cumhuriyetimizi ve aziz milletimizi hedef alan darbe teşebbüsünü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz.

Son yıllarda bütün dünya kamuoyunda kalkınma örneği sergileyen Türkiye’mizin dahili ve harici düşmanları boş durmuyor. Bir çok yoldan aziz milletimizin gelişmesini kalkınmasını engellemeye çalışanlar yeni bir teşebbüsle gerçek niyetlerini belli etmişlerdir. Demokrasisine sahip çıkmada kendine yakışan tepkiyi gösteren Türkiyemiz her görüş ve düşünceden oluşan milletiyle darbeye karşı omuz omuza tepkisini göstermiştir.

Ülkemizin bir süredir tüm birimleriyle mücadele ettiği Paralel Devlet Yapılanması'nın silahlı kanadı tarafından yapıldığı anlaşılan bu darbe teşebbüsünün, milletimize düşman unsurların tamamının ordumuzdan temizlenmesine, bu amaçla başka kurumlarda potansiyel tehdit olarak yer alan mensup ve yandaşlarının da etkisiz hale getirilmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.

Ülkesini ve devletini koruması için kendisine emanet edilen silahları milletine çevirenlerin sergiledikleri alçaklığı bu millet asla unutmayacaktır. Azim ve kararlılıkla devletine sahip çıkan, elde etikleri kazanımların farkında olarak yeni Türkiye’yi şerefle temsil eden milletimizin her bir ferdine şükranlarımızı sunuyoruz.

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (GÜNİDER)  olarak, milletimizin meşru oylarıyla seçilmiş olan mevcut siyasi iradenin yanında olduğumuzu, bundan sonra da yanında durmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

Ayrıca bu menfur darbe teşebbüsüne karşı çıkarak gerekli fedakarlığı gösteren, olaylar esnasında hayatını kaybederek şehit düşen asker ve polis güvenlik kuvvetlerimize  ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz

                                                           Giresun Üniversitesi

Öğretim Üyeleri Derneği (GÜNİDER) 

Genel
BASIN BİLDİRİSİ
Basın Bildirisi
Basın Açıklaması
BASIN AÇIKLAMASI
DUYURU
Prof.Dr. Cevdet COŞKUN un Akademik Teşvik ve Bilim Etiği Konulu Yazısı
Türkiye Gençlik Vakfı nda Konferans
BASIN BİLDİRİSİ 13.01.2015
BASIN BİLDİRİSİ
T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI SAYIN NURETTİN CANİKLİ VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN GÜNİDER E ZİYARET
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN DUYURUSU
BAŞSAĞLIĞI
BASIN DUYURUSU
BASIN BİLDİRİSİ
Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz CAN, GÜNİDER i ziyaret etti
Vefat-Başsağlığı
GÜNİDER, CUMHURBAŞKANIMIZIN YEMEĞİNDEYDİ
BASIN AÇIKLAMASI
KONFERANS DUYURUSU
KONFERANSTAN KARELER
ETKİNLİK DUYURUSU
GÜNİDER GİRESUN KENT EKONOMİ FORUMUNDAYDI
BASIN DUYURUSU
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ NDE KAN AKTI
BASIN DUYURUSU
GRÜ nün RedHack Soruşturması Yasal Değildir
KONFERANSA DAVET
ODTÜ DEKİ OLAYLARLA İLGİLİ BASIN BİLDİRİSİ
BASIN DUYURUSU
12