Basın Açıklaması
Kategori
:Genel
Yazar :Günider
Tarih :20/8/2016
Okunma Sayısı :1039

Derneğimiz GÜNİDER  “Giresun Üniversitesi öğretim üyeleri arasında dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak,  eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmak ve öncelikli olarak Giresun ilinin ve Karadeniz bölgesinin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine yönelik çalışmalar yapmak amacı ile 26 Nisan 2012’de kurulmuştur.

Derneğimiz yönetimi kamuoyuna duyurmak istediği ulusal, yerel ve üniversitemize ilişkin görüşlerini Basın Bildirisi halinde kendi sitesi üzerinden yayınlamış ve yayınlamaktadır. Ayrıca yerel ve ulusal bütün haber ajanslarını bilgilendirmiş ve bilgilendirmektedir. Derneğimiz tarafından yapılan bütün basın açıklamaları tarihleri ile birlikte sitemizde yer almaktadır. Bu manada derneğimiz polemiklerle değil, amaçları doğrultusunda eylemleri ile gündem olmayı tercih etmektedir.

Derneğimiz kurulduğu tarihten itibaren kuruluş amacına uygun olarak faaliyetlerde bulunmuş, tüm engellemelere rağmen dik durmuş, eğilmemiş, doğru bildiğini söylemekten, üniversitemizi yönetenleri yaptıkları yanlış uygulamalar nedeni ile uyarmaktan, eleştirmekten çekinmemiştir. Dernek yöneticilerimiz Attar yönetimi tarafından soruşturmalara, haksız cezalara maruz kalmış, YÖK nezdinde yapılan incelemeler sonucunda bu haksız cezai uygulamalar kaldırılmış, aklanmıştır. Eleştiriler Cumhurbaşkanlığı tarafından haklı bulunmuş olacak ki, üniversite yönetimi değişmiş, bir dönem dernek başkanlığımızı yapan sayın Prof. Dr. Cevdet COŞKUN rektör olarak atanmıştır.

Bir önceki yönetime karşı yapmış olduğumuz eleştiriler konusunda haklılığımız ortada iken,  iki gün önce aynı konular üzerinden derneğimizin adını kullanarak açıklamalarda bulunanların bilgi kirliliği oluşturarak kamuoyunda yer edinmeye çalıştıklarının; bizleri de buna alet etme gayretinde olduklarının farkındayız. Biz etkimizi, gücümüzü, bazıları için büyük lokma olduğumuzu, hazımsızlık yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Ama ortak paydamız olan Üniversitemize daha fazla zarar vermemek adına yargıya intikal etmiş sürecin sonucunu beklemenin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Devletimizin FETÖ/PDY ile ilgili mücadelesinin ülkemizin geleceğine ait gayret olduğu bilinciyle herkesi bu sürecin tamamlanması aşamasında devletimizin ferasetine güvenerek sabırlı olmaya davet ediyoruz. Ucu kime dokunursa dokunsun er veya geç bu kanserli dokuların bütün unsurlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nden sökülüp atılacağına inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Genel
BASIN BİLDİRİSİ
Basın Bildirisi
Basın Açıklaması
BASIN AÇIKLAMASI
DUYURU
Prof.Dr. Cevdet COŞKUN un Akademik Teşvik ve Bilim Etiği Konulu Yazısı
Türkiye Gençlik Vakfı nda Konferans
BASIN BİLDİRİSİ 13.01.2015
BASIN BİLDİRİSİ
T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI SAYIN NURETTİN CANİKLİ VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN GÜNİDER E ZİYARET
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN DUYURUSU
BAŞSAĞLIĞI
BASIN DUYURUSU
BASIN BİLDİRİSİ
Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz CAN, GÜNİDER i ziyaret etti
Vefat-Başsağlığı
GÜNİDER, CUMHURBAŞKANIMIZIN YEMEĞİNDEYDİ
BASIN AÇIKLAMASI
KONFERANS DUYURUSU
KONFERANSTAN KARELER
ETKİNLİK DUYURUSU
GÜNİDER GİRESUN KENT EKONOMİ FORUMUNDAYDI
BASIN DUYURUSU
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ NDE KAN AKTI
BASIN DUYURUSU
GRÜ nün RedHack Soruşturması Yasal Değildir
KONFERANSA DAVET
ODTÜ DEKİ OLAYLARLA İLGİLİ BASIN BİLDİRİSİ
BASIN DUYURUSU
12